Projekt Ryszard 1 – woda dla ludzi z Kenii

Projekt ten zrealizowany został około 80 km na północ od Mombasy w maju 2019 r. Wykonaliśmy odwiert na 40 m w ciągu zaledwie 6 dni…

Projekt Ryszard 2 – woda dla ludzi z Kenii

Drugi projekt zrealizowany został około 100 km na północ od Mombasy w sierpniu 2019 r.. Zrobiliśmy odwiert podobnie jak w projekcie pierwszym na głębokość 40 m…

Projekt Ryszard 3 – woda dla ludzi z Kenii

Trzeci projekt zrealizowany został w okolicy Gongoni –  około 160 km na północ od Mombasy w grudniu 2019 r. Wykonaliśmy odwiert na głębokość 55 m…

Projekt Ryszard 4 – woda dla ludzi z Kenii oraz misyjne serce dla dzieci Kenii

W styczniu 2020 r., otwarty został kolejny projekt wsparcia ludzi Kenii. Tym razem zakupiłem działkę w Mdzongoloni, tj ok 15 km na północ od Kilifi. Zbudowaliśmy studnię oraz kończymy budowę naszego prywatnego sierocińca o nazwie misyjne serce dla dzieci Kenii.

Projekt Ryszard 5 – woda dla ludzi z Kenii

We wrześniu 2020 r., otwarty został projekt nr 5 – budowa studni głębinowej. Tym razem przemieszczamy się ok 1000 km na północny – zachód od Mombasy, do niewielkiej miejscowości Aboke, przy granicy z Ugandą.

Projekt Ryszard 6 – woda dla ludzi z Kenii

We wrześniu 2020 r., ruszyliśmy z pomocą rodzinie bliźniaczek Margaret i Magalen. Ich lepianka zlokalizowana jest w miejscowości Mnarani ok 60 km na północ od Mombasy. Mama dziewczynek, trzydziestoletnia Reheme zmarła trzy miesiąc temu, dwa dni po ich urodzeniu.

Projekt Ryszard 7 – woda dla ludzi z Kenii

Wystartował siódmy projekt – budowa studni głębinowej wraz z całą infrastrukturą. Będzie to zdecydowanie większy projekt. Studnia na głębokość ponad 130 m, powstaje pomiędzy Nairobią a Mombasą, w wiosce Muani, hrabstwo Makueni.

Projekt Ryszard 8 – woda dla ludzi z Kenii

Rozpoczęliśmy budowę studni na głębokość ponad 130 m. Będzie to, jak w poprzednim projekcie jedyne ujęcie dobrej wody regionu Kipsing. Projekt realizujemy dla plemion Samburu w miejscowości Kipsing.


Projekt 9 – JÓZEF1 Fundacja VIVO– woda dla ludzi z Kenii


Wystartował dziewiąty projekt – budowa studni głębinowej. Fundacja „VIVO” z Wrocławia, reprezentowana przez Panią Iwonę Ludkowską, sfinansowała w 100% nasz kolejny projekt wodny.Projekt Ryszard 10 – woda dla ludzi z Kenii


Przedstawiam wam zrealizowany już projekt Ryszard 10- woda dla ludzi Kenii. Wykonaliśmy studnię z odwiertem na głębokość ok 45 m. Zamontowaliśmy pompę elektryczną i zbiornik na 5 000l.