W styczniu 2020 r., otwarty został kolejny projekt wsparcia ludzi Kenii. Tym razem zakupiłem działkę w Mdzongoloni, tj ok 15 km na północ od Kilifi. Zbudowaliśmy studnię oraz kończymy budowę naszego prywatnego sierocińca o nazwie misyjne serce dla dzieci Kenii. Woda ze studni pokrywała będzie potrzeby naszych dzieciaków, ale dodatkowo wystawiliśmy dwa krany na zewnątrz dla pozostałych mieszkańców pobliskich okolic. W listopadzie 2020 r., zamierzamy przyjąć dwanaścioro dzieci (osiem dziewczynek i czworo chłopców) i kompleksowo zaopiekować się nimi. Ta grupka dzieci nie zazna już głodu, otrzyma opiekę medyczną, ale co też jest bardzo ważne rozpocznie dobrą edukację.

Od listopada ruszamy też z programem „adopcji serca” Chcemy pomóc jak największej liczbie dzieci, ale niestety środki są ograniczone. Rozpoczynamy od przyjęcia dwanaściorga dzieci, które będę finansował, ale jeżeli uda mi się znaleźć dla nich tzw. rodziców adopcyjnych, to ruszymy z kolejnym projektem.

Adopcja serca to bardzo popularna forma wsparcia dzieci z bardzo ubogich rodzin i sierot. Jest to wsparcie finansowe, zapewniające stałe wyżywienie, pomoc medyczną i co jest bardzo ważne edukację. Edukacja w Kenii pozornie jest bezpłatna, ale i tak trzeba dzieci wyposażyć w specjalny mundurek, pomoce dydaktyczne, środki na wyżywienie w szkole. Nasze dzieci rozpoczną naukę w szkole prywatnej (koszt ok. 50$ na trzy miesiące), ponieważ tam otrzymają dobre wykształcenie a tym naukę języka angielskiego.

Rodzic adopcyjny wybierze, poprzez naszą fundację dziecko i zdalnie rozpocznie , podpisując deklarację adopcji, stałą pomoc. Fundacja będzie przekazywała wszelkie informacje odnośnie zdrowia dziecka, jego postępów w edukacji , zdjęcia, filmy. Będziemy też udostępniać zdalny kontakt z dzieckiem. Koszt miesięczny takiej adopcji to kwota 200 zł.

Więcej informacji przekażemy, w późniejszym terminie.

Poniżej zdjęcie Faisy, córki Sadiego na lotnisku w Mombasie. Faisa to moja, pierwsza adopcja serca. Od kilku lat opiekuję się całą rodziną.